:: سازه پیش ساخته
مجموعه تک آشیان در راستای رفاه و رضایت مشتریان انواع سازه پیش ساخته بصورت خانه پیش ساخته،ویلای پیش ساخته، اتاق پیش ساخته ، کانکس و ... را ارئه می دهد.

کانکس، خانه پیش‌ساخته ، سازه پیش ساخته

به گواهی تاریخ شاید بتوان سیاه چادرهای مورد استفاده شده در قبایل و عشایر ملل مختلف را به‌عنوان اولین نمونه‌های صنعت پیش‌ساختگی نام برد، ولی در این مقاله قصد تاریخ‌نگاری این صنعت را در دنیا و کشور ایران نداشته و بیشتر نگاهمان به توسعه و بهره‌گیری هر چه بیشتر از این صنعت در زندگی امروزی است.
برای ورود به بحث نیاز است چند تعریف را به‌عنوان مبنای تقسیم‌بندی خود قرار دهیم، گواینکه امکان دارد‌ این تعریف‌ها و تقسیم‌بندی‌ها از کشوری به کشور دیگر، حتی از گزارشی به مقاله‌ای دیگر تغییر یافته و یکسان نباشد.
این روزها برخی‌ها به محض شنیدن کلمه صنعتی‌سازی به یاد تفاوت وام برخی از شیوه‌های ساخت در مسکن مهر می‌افتند که ابتدا در این مقاله نیز در جایگاه خود بدان پرداخته خواهد شد.
صنعت (Industry): فرآیندی متحدالشکل و یکسان برای خلق محصول یا خدمات را که دارای کیفیت مناسب و یکسان بوده و تحت شرایط مشخص در محلی به نام کارگاه یا کارخانه به‌وجود می‌آید یا به اصطلاح تولید می‌گردد، صنعت گویند. به مانند صنعت خودروسازی، صنعت مواد غذایی، صنعت پوشاک- صنعت ساختمان و...
پیش ساخته (Prefabricate): به هر نوع کالا یا خدماتی که به‌صورت آماده برای مصرف در اختیار مشتری نهایی قرار می‌گیرد، در حالی‌که به‌صورت عرف این کالا باید طی عملیات اجرایی و به‌صورت تک به تک یا گروهی کوچک برای هر مشتری ایجاد شود پیش‌ساخته گویند.
به عقیده نویسنده، نزدیک‌ترین مثال برای تبیین هر چه بیشتر این موضوع به جز خانه‌های پیش‌ساخته رایج، می‌توان به غذاهای آماده شده و کنسروی در بازار اشاره نمود که مصرف‌کننده پس از خرید نهایی صرفا با عملیات سریع و راحت گرم کردن غذای مورد نظر خود را که در حالت معمول صرف چندین ساعت وقت نیاز به پخت دارد در اختیار خواهد داشت.

کاربری موقت سازه پیش ساخته

شاید شما جزو آن دسته افرادی باشید که بنابه اقتضای شغلی خود از کانکس استفاده کرده باشید. دغدغه‌ها و مزایای این رویه برای شما روشن است، سریع آماده بهره‌برداری می‌شود، ولی برای بهره‌برداری طولانی مدت مناسب نمی‌باشد.
ابعاد کوچک، احساس ایمنی کمتر و محدودیت‌های معماری در طبقات و بازشوهای این وسیله که امروزه پای ثابت کارگاه‌های ساختمانی به هنگام شروع اجرای پروژه می‌باشد یا در حوادث غیر مترقبه از جمله زلزله و سیل جهت اسکان اولیه حادثه‌دیدگان و بازماندگان استفاده می‌گردد یا به صورت چرخدار که به اصطلاح (کاروان) گفته می‌شود و به وسیله خودرو یدک کشیده می‌شود برای مسافرت‌های چندین روزه استفاده می‌گردد.
و سرانجام در پاره‌ای مناطق (از جمله کشور ما) که شهرداری‌ها یا سازمان‌ها اجازه ساخت‌وساز به‌ویژه در زمینه‌های ییلاقی را نمی‌دهند یک شبه در محل و زمین مالک مستقر و به‌صورت اسکان موقت ویلایی نیز بهره‌برداری می‌گردد.

کاربری دایم سازه پیش ساخته
از صنعت پیش‌ساخته به‌ صورت دایم نیز بهره برده می‌شود که می‌توان به‌صورت تمام پیش‌ساخته (خانه‌های ویلایی چوبی یا فولادی) تا نیم پیش‌ساخته صنعتی که در محل پروژه مونتاژ شده و تبدیل به خانه می‌شوند و ساخت برخی قطعات به‌صورت صنعتی و پیش‌ساخته که کار اجرای پروژه‌های ساختمانی را تسریع می‌بخشد نام برد. این قطعات پیش‌ساخته می‌تواند در بخش فونداسیون، اسکلت یا بخش نازک‌کاری باشد، لذا بخشی از 100 درصد عملیات ساختمان‌سازی به‌صورت پیش‌ساخته و صنعتی می‌باشد و نه کل آن.
آنچه امروزه در کشور ما و در مسکن مهر به صنعتی‌سازی مطرح می‌باشد همین بخش بوده که در سیستم‌های متنوعی من جمله اسکلت پیچ و مهره‌ای، سیستم قالب فولادی سبک (LSF)، سیستم قالب ماندگارTCF و خانه‌های چوبی یا قالب تونلی بتنی نمود دارد، به این منظور که بخش اسکلت و سقف ساختمان‌ها به روش‌های پیش‌ساخته صنعتی در کارخانه یا در محل پروژه ساخته می‌گردد، ولی در دیگر عملیات تکمیلی یا به روش صنعتی و برخی اوقات با روش‌های خشک (Dry Wall) (صنعتی) درجا تکمیل می‌گردد.

مزیت‌های اجرایی - اقتصادی سازه پیش ساخته
هیچ سیستم پیش‌ساخته دارای برتری مطلق نمی‌باشد و لازم است متناسب با نیاز زمانی، موقعیت جغرافیایی، اقلیم منطقه و بودجه مورد نظر، مناسب‌ترین گزینه برای پروژه مورد نظر انتخاب گردد از نقطه نظر اقتصادی و با عنایت به افزایش هزینه‌های مرتبط با اجرا از جمله هزینه نیروی انسانی و با عنایت بر ضرورت کاهش زمان اجرا و کاهش هزینه‌های دورریز (پرت) مصالح، بهره مندی از صنعت پیش ساخته فراخورد نیاز توصیه می‌گردد. تفاوت عمده و شاید دلیل اصلی کمتر بهره بردن ساخت‌وسازهای شهری از صنعت پیش‌ساختگی در مقایسه با انبوه‌سازی‌ها، عدم آشنایی اقشار درگیر در ساخت‌وساز شهری می‌باشد که از قشر غیر متخصص معمولا تشکیل شده است. این قشر در تلاش هستند نقصان دانش خود را در به‌کارگیری مصالح نوین و پیش ساخته با حذف صورت مساله جبران كنند و بیشتر با اتکا به تجربه کاری نیروهای سنتی معمار و بنای ساختمانی پروژه‌های خود را پیش ببرند، غافل از اینکه مشکلات عدیده‌ای چون، کندی ساخت‌وساز، افزایش هزینه تمام‌شده ساخت، افزایش پرت و عدم کیفیت مناسب به‌ویژه به هنگام بروز حوادث طبیعی چون زلزله ماحصل چشم‌پوشی از به‌کارگیری مصالح و راهکاری بستر ساخته نوین ساختمانی می‌باشد. با یک مثال ساده به یادداشت خود خاتمه می‌دهم.
در طول 15 سال تجربه کاری خود و دوستان هم صنف خود بارها و بارها با این مقایسه روبه‌رو شده‌ایم که یک ویلای دوبلکس 200 متری می‌خواهیم بسازیم، چقدر تمام می‌شود: ما نیز طبق اصول حرفه‌ای و مهندسی ابتدا ساختمان را به‌طور دقیق طراحی، متره و برآورد، قیمت‌های روز بازار را برای مصالح از بازار اخذ و طی آنالیز دقیق و ضرایب بالاسری و سود و حمل و نقل و زمان ساخت قیمت تمام شده را در حداقل 60 آیتم تحویل مشتری نموده‌ایم، مشتری با نگاه بر عدد نهایی به این پاسخ بسنده نموده که معمار (.........)، در منطقه با 1/2 این مبلغ همین ویلا را در همین مدت زمان 8 ماه که شما می‌گویید می‌سازد و در 90 درصد مواقع توضیحات ما دال بر دفاع از آنالیز قیمت مثمر ثمر واقع نمی‌گردد، شخص مورد نظر را 2 سال بعد می‌بینیم در حالی‌که به حالت استیصال رسیده و از اینکه تا به امروز 3 برابر رقم پیشنهادی معمار هزینه کرده، اعصاب ندارد و هنوز ویلا یا ساختمان مورد نظر تمام نشده، مورد شماتت خانواده می‌باشد نتوانسته به موقع از ویلا یا ساختمان خود بهره‌برداری كند. و این جمله معروف که: معمار که تیشه‌اش یکجا گیر کرد دیگر به این راحتی خارج نمی‌شود.
نه فقط بخش خصوصی که هنوز سازمان‌ها و نهادهای بزگ دولتی همچنان با تفکر سنتی و به جهت غلبه بر کم دانشی خود در را به روی توسعه به‌کارگیری سیستم‌های صنعتی بسته‌اند، ساخت و سازهای بعد از زلزله‌های یک سال اخیر شاهدی است بر این ادعا.

تاریخچه صنایع پیش ساخته ‌سازی ساختمان

در دوران قبل، از آثار باستانی گذشته از قبیل اهرام مصر ، معابد روم و یونان و كاخهای ساسانی و هخامنشی بكرات قطعات سنگ قبلاً آماده شده مورد استفاده قرار گرفته‌اند و بنابراین ساختمانهای مزبور را از نظر تعاریف امروزی میتوان تا حدودی پیش‌ساخته نامید . منتهی در گذشته بخاطر عدم وجود وسایل ارتباطی و حمل و نقل اكثراً قطعات را در محل اجرای ساختمان آماده نموده و بكار میبرده‌اند . در سال 1869 میلادی رایموند گوانبه و متعاقب آن مؤسسه كامودر فرانسه موفق به قالب‌گیری بتون و تولید قطعات بتونی سنگین گردیده و بدینوسیله اولین سیستم پرفابریكاسیون سنگین را جهت ساخنمان‌سازی بوجود آوردند .
پس از این تحولات تا پایان آخرین جنگ جهانی سیستم‌های دیگر پیش‌سازی نیز بوجود آمد ، منتهی هیچكدام بخاطر وجود مشكل و موانع مختلف و وفور كارگر و كمبود تجهیزات ساختمانی و حمل و نقل مورد استقبال عمومی واقع نگردید . ولی اكثر مطالعات مفید درباره سیستمهای ساختمانی مربوط به این دوره است . پس از خاتمه جنگ جهانی دوم و ورود آوارگان به كشورها فعالیت‌های شدیدی بمنظور ترمیم خرابیها و سكنا دادن مردم در كشورهای صدمه دیده شروع شد و این احتیاجات باعث ایجاد تحول در صنایع پیش‌سازی ساختمان گردید و صنایع مذكور را به تكامل نزدیك كرد .
مطالب مفید سایت

خانه پیش ساخته
-ویلای پیش ساخته
-سوله دسته دوم

 

امتیاز :نتیجه : امتیاز توسط نفر مجموع امتیاز :

:خانه پیش ساخته ، ویلای پیش ساخته

پیش ساخته تکنولوژی جدیدی است که وارد دنیای ساخت و ساز شده است و دارای مزیت های فراوان و قابل توجهی نسبت به مصالح و ساخت وساز سنتی می باشد.
مجموعه تک آشیان در راستای رفاه و رضایت مشتریان انواع سازه پیش ساخته بصورت خانه پیش ساخته، ویلای پیش ساخته، اتاق پیش ساخته و ... را ارئه می دهد.

این مجموعه خانه پیش ساخته خود را طبق طرح و پلان مشتری در ابعاد مختلف، بصورت یک یا چندطبقه و در اشکال و طرح های بسیار زیبا و متنوع تولید می نماید.
مجموعه تک آشیان کانکس ، خانه پیش ساخته، ویلای پیش ساخته و انواع سازه پیش ساخته خود را عرضه می کند.

خانه پیش ساخته، ویلای پیش ساخته و انواع سازه پیش ساخته 
سازه از ورق گالوانیزه ساخته شده و عایق های بسیار مناسب و کارآمدی در آن بکار رفته است (پلی اورتان، پلی فوم، پلی استایرن، پشم سنگ، پشم شیشه و ...) که عایق فوق العاده مناسب صدا، حرارت، سرما و ... میباشند.
سقف خانه پیش ساخته در اشکال تک شیب، شیب دوطرفه، شیب در عرض، شیب در طول، بدون شیب، شیروانی و همچنین طبق سفارش مشتری طراحی و ساخته می شود.
ویلا و خانه پیش ساخته مجموعه تک آشیان قابلیت ساخت بصورت پیچ و مهره ای یا LSF را نیز دارا میباشد.
ویلا و خانه پیش ساخته (سازه پیش ساخته) ساندویچ پانل:
تک آشیان خانه پیش ساخته ساندویچ پانل و ویلای ساندویچ پانل سایر سازه های پیش ساخته ساندویچ پانل را نیز تولید می نماید.
مهندسین مجرب تک آشیان با به کار بردن پارامترها و استانداردهای جهانی در طراحی و ساخت انواع خانه پیش ساخته ، ویلای پیش ساخته و سازه های پیش ساخته، سرپناه ایمن و راحتی را با هزینه کم و قیمت مناسب فراهم می آورند.
از مزایا و ویژگی های خانه پیش ساخته، ویلای پیش ساخته و سایر سازه های پیش ساخته تک آشیان به موارد ذیل میتوان اشاره کرد:
1. استقامت و پایداری پیش ساخته در مقابل زلزله و شرایط جوی گوناگون
2. عایق حرارتی، برودتی ،رطوبت و صوتی
3. مقاوم در برابر خوردگی و پوسیدگی
4. ایمن در برابر حشرات موذی و سایر جانوران جونده و مضر
5. ساخت در کمترین زمان و تحویل فوری در محل
6. هزینه و قیمت مناسب برای خانه پیش ساخته
7. قابلیت جابجایی از مکانی به مکان دیگر که در سازه های سنتی این امکان وجود ندارد.
8. دارای نمای شیک و زیبا و طرح های متنوع

سوپر ویلای لوکس و سوپر خانه پیش ساخته لوکس تک آشیان با سلیقه مشتری بصورت مبله و دارای کلیه امکانات جهت زندگی، بصورت یک یا چند طبقه، دوبلکس، دارای تعداد اتاق خواب دلخواه، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام،آشپزخانه دارای کابینت کامل و امکانات درجه یک، دارای سیستم حرارتی و برودتی پکیج و اسپیلت، سالن پذیرایی و ... تولید و عرضه میگردد.

( تک آشیان جهت کسب رضایت و اطمینان مشتریان، خانه های پیش ساخته خود را گارانتی کرده و خدمات پس از فروش طولانی مدت ارائه می دهد.)

 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt

alt
alt
alt
alt

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt


مطالب مفید سایت

خانه پیش ساخته
-ویلای پیش ساخته
-سوله دسته دوم

امتیاز :نتیجه : امتیاز توسط نفر مجموع امتیاز :

مزایای سازه های پیش ساختهامروزه شاهد آن هستیم که در ساخت و سازها دیگر مانند قدیم از روش های سنتی استفاده نمی شود و آرام آرام بازار به سمت تولیدات پیش ساخته می رود. هر روز تکنولوژی سازه های پیش ساخته در حال پیشرفت است و همین امر موجب شده تا نگاهی جدید به آن داشته باشیم.شرکت تک آشیان نیز در همین راستا اقدام به تولید انواع خانه پیش ساخته نموده است که از مزایای بسیار زیادی نسشبت به تولیدات سنتی برخوردار است.ما می توانیم با توجه به کادر مجرب و تخصصی که در اختیار داریم سازه های پیش ساخته را بر اساس طرح و نظر شما پیاده سازی کنیم و دقیقا هر آنچه که در ذهن می پرورید را برایتان به صورت واقعی پیاده سازی کنیم.
در ایجاد خانه پیش ساخته معمولا از ورق های گالوانیزیه استفاده می کنند و در ان از عایق های بسیار با کیفیت و کار آمدی استفاده می شود. از جمله این مواد عایق می توان به مواردی همچون پشم شیشه-پشم سنگ-پلی استایرن-پلی فوم اشاره کرد که در مقابل گرماو سرما و اصوات عایق های بسیار خوبی می باشند.شما م یتوانید سقف خانه پیش ساخته خودتان را در انواع مختلفی همچون تک شیب-شیب دو طرفه-شیب در عرض و شیب در طول و یا حتی بدون شیب و... سفارش دهید و ما نیز همانطور که شما می خواهید انرا برایتان طراحی و تولید خواهیم کرد.

خانه پیش ساخته

ما می توانیم در مجموعه تک آشیان ویلا و کلیه لوازم پیش ساخته شما را به صورت پیچ و مهره ای ساخته تا براحتی هر زمان که خواستید بتوانید /آنها را از هم جدا نمایید.شاید بسیاری از شما این سوال در ذهنشان بوجود امده است که چرا باید به جای سازه های سنتی به سازه های پیش ساخته روی بیاوریم و در واقع مزایای این مدل از ساخت ساز چیست؟
ما در زیر به برخی از برتری های خانه پیش ساخته نسبت به مدل های سنتی آن اشاره کرده ایم:
1-مهمترین دلیل پایداری بیشتر در مقابل زلزله می باشد.یک سازه پیش ساخته تا چندین برابر می تواند قدرت تحمل بیشتری نسبت به ساز های سنتی در مقابل تکان های زمین داشته باشد.
2-دومین مورد عایق بندی بسیار با کیفیت و عالی این نوع سازه ها در مقابل با روش های سنتی می باشد.چه از نطر رگام و سرما و چه از نظر صوت این مدل می تواند عایق بندی بسیار با کیفیت را دارا باشد.
3-در مقابل خوردگی و پوسیدگی نیز بسیار مقاوم می باشد.
4-در مقابل حشرات موذی و ساسیر جانوران دیگر نیز مقاوم و غیر قابل نفوذ است.
5-مدت زمان ساخت یک خانه پیش ساخته بسیار کمتر از حالت های سنتی آن می باشد.
6-قیمت تمام شده سازه های پیش ساخته بسیار مناسب تر از سازه های سنتی است.
7-یکی از مهمترین خصوصیات سازه های پیش ساخته قابلیت تکان دادن انها و جابجایی می باشد
8-از لحاظ شکل ظاهری و نمای بیرونی سازه های پیش ساخته بسیار شیک تر و با تنوع بالاتری می باشند.خانه پیش ساخته

شما فقط بگوید که چه مدلی را در نظر دارید .ما در شرکت تک آشیان انواع مدل های لوکس را به صورت دوبلکس یا چند طبقه می توانیم طراحی و پیاده سازی نماییم.یک خانه پیش ساخته که دارای اتاق خواب و سرویس بهداشتی و اتاق پذیرایی و آشپزخانه و... دیگر موارد است و به بهترین شکل ممکن طراحی و ساخته شده است.ما جهت اطمینان خاطر شما تمام تولیدات خود را همراه با گارانتی معتبر شرکتی خدمتتان ارائه می دهیمو همچنین خدمات پس از فروش طولانی مدتی را برای کلیه سازه های خود در سراسر کشور ارائه می دهیم.
تمامی اجزای مورد نیاز یک سازه پیش ساخته ابتدا در کارخانه تولید شده و با بهترین کیفیت به بیرون عرضه می شود. در واقع دانش ساخت این نوع سازه ها در جهان مربوط به کشور آلمان و امریکای شمالی است و ما نیز با بهره گرفتن از آخرین متدهای روز دنیا سعی کرده ایم تا در نهایت کاری با کیفیت و مدرن را به شما ارائه دهیم.جدا از اینکه شما می توانید از این تکنولوژی برای ساخت انواع خانه پیش ساخته استفاده کنید از ان می توانید در زمینه هایی همچون ساخت کارگاه ها-نماز خانه ها-سالن اجتماعات-مدارس-انبارها-نمایشگاه ها و... هر آنچه که فکرش را می کنید نیز استفاده نمایید.
ما با توجه به موقعیت جغرافیای یو نوع اب و هوایی که می خواهید از این سازه ها استفاده کنید موارد مهم فنی را در ان لحاظ خواهیم کرد. مثلا برای ساخت یک خانه پیش ساخته در هوای مرطوبی مانند شمال کشور با ساخت همین سازه در هوای گرم و خشک کویر قطعا در نوع محاسبات و دیگر مسائل فنی باید تفاوت هایی را قائل شویم تا در نهایت در هر دو اقلیم آب و هوایی بتوانیم کاری با کیفیت ارائه دهیم.شما در این زمینه می توانید با مشاورین ما در شرکت تک آشیان تماس گرفته و از آخرین دستاوردها و تکنولوژی ها روز دنیا با خبر شوید.

خانه پیش ساخته

 

=====================================